wyszukaj w artykułach
Wydarzenia i nowości Materiały Fundamenty Podłogi i stropy Ściany zewnętrzne Ściany wewnętrzne Dachy płaskie Dachy skośne Docieplenia Akustyka Renowacja Maszyny i narzędzia Hydroizolacje Technologie Termoizolacje Domy energooszczędne Proekologicznie Instrukcje Poradnik Dylematy TV izolacjeForum szkół Bud. w statystykach BHP w budownictwie Izolacje techniczne Izolacje przeciwpożarowe Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy, szkolenia Kontakt
 
 
< powrót do strony głównej  
   

RUUKKI - 50 lat w branży stalowej

 - RUUKKI - 50 lat w branży stalowej

17 lutego mija 50. rocznica utworzenia Rautaruukki. Spółka została założona przez rząd fiński oraz siedem wiodących fińskich firm metalurgicznych: Fiskars, Lokomo, Otanmäki, Outokumpu, Rauma-Repola, Valmet i Wärtsilä.

- W ciągu pięciu dekad, Ruukki przekształciło się z tradycyjnego producenta stali w międzynarodową, wszechstronną korporację, działającą w branży stalowej i przemyśle maszynowym, obsługującą klientów w 27 krajach. Sukces firmy opiera się na tej samej formule, która towarzyszyła początkom istnienia Ruukki: to kompetentni pracownicy oraz bliska i długofalowa współpraca z klientami. Naszą rocznicę będziemy obchodzić w pracy wspólnie z personelem i klientami - mówi Prezes Sakari Tamminen.

Rautaruukki rozpoczęło swoją działalność w Raahe, w Finlandii, gdzie wybudowana w latach 60. ubiegłego wieku huta była pierwszym na Zachodzie zakładem produkującym stal przy użyciu nowej, efektywnej kosztowo metody ciągłego odlewania. W latach 70. działania poszerzono o obróbkę stali, budując walcownię do walcowania blach na zimno oraz zaczynając produkcję rur w Hämeenlinna. W latach 80. firma zaczęła szukać możliwości wzrostu w Europie Zachodniej ? otwierano kolejne biura sprzedaży i przejmowano spółki. Na początku lat 90. Ruukki zajęło się branżą budowlaną, nabywając fińskiego producenta pokryć dachowych - Rannila. W latach 90. otworzyły się też dla Ruukki rynki w Europie Wschodniej, najpierw w krajach bałtyckich i w Polsce, a następnie w Rosji, Czechach, na Ukrainie i Węgrzech.

W pierwszym dziesięcioleciu 21. wieku Ruukki zaczęło kłaść silny nacisk na oferowanie rozwiązań przeznaczonych dla budownictwa i przemysłu maszynowego. Z kolei produkcja stali koncentruje się wokół wyrobów ze stali specjalnych. Dzisiaj Ruukki posiada silną pozycję w krajach skandynawskich i szuka możliwości wzrostu na rozwijających się rynkach w Rosji, Europie Środkowo-Wschodniej, jak również w Chinach. W tych regionach Ruukki buduje silną sieć produkcji i sprzedaży z myślą o obsłudze klientów z branży budowlanej i przemysłu maszynowego.

Fachowa wiedza Ruukki znalazła zastosowanie w wielu dobrze znanych obiektach, takich jak Terminal 5 na londyńskim lotnisku Heathrow, nowy budynek opery w Oslo czy ?Oasis of the Seas?, największy na świecie statek wycieczkowy.

Sprawdź inne, najnowsze referencje Ruukki na stronie www.ruukki.com , gdzie możesz także dowiedzieć się więcej o rozwoju firmy i kluczowych wydarzeniach ostatnich 50 lat.

Rautaruukki dostarcza oparte na metalach komponenty, systemy i kompleksowe rozwiązania dla budownictwa i przemysłu maszynowego. Firma posiada szerokie portfolio metalowych produktów i związanych z nimi usług. Rautaruukki prowadzi działalność w 27 krajach i zatrudnia 11 700 pracowników. W 2009 roku obroty netto wyniosły 2 miliardy euro. Spółka notowana jest na giełdzie NASDAQ OMX Helsinki (Rautaruukki Oyj: RTRKS). Firma używa marketingowej nazwy Ruukki.

www.ruukki.pl

 
 
do góry

 

 
 
        Kontakt